Belediye Yardımları

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama! Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Sorgulama; Mersin il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine sosyal belediyecilik anlayışı ile ayni ve maddi sosyal yardımlar ile destek olan Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı veya diğer adıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart projesi ile ekonomik destek sağlamaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama
Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Halk Kart başvurusu yapan ihtiyaç sahiplerinin başvuruları titizlikle incelemektedir. İncelemeler sonucu yardıma muhtaç olduğu tespit edilen kişilere ve hanelere Halk Kart verilmektedir.

Sizlerde Mersin Halk Kart almak istiyorsanız, Mersin Halk Kart Başvurusu ile ilgili detaylara yazımızın içeriğinden ulaşabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Mersin il sınırları içerisinde yaşayan muhtaç kişiler Halk Kart başvurularının nereye yapılacağını merak etmektedir. Mersin merkez ve ilçelerinde yaşayan ihtiyaç sahipleri aşağıdaki başvuru adreslerini kullanarak yardım taleplerini yetkililere iletebilirler.

Mersin Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Ekonomik sıkıntı yaşayan ihtiyaç sahipleri Halk Kart başvurusu için https://mersin.bel.tr/sosyal-destek-kart-halk-kart link üzerinden veya Akdeniz ilçesindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Dayanışma Merkezi’ne bizzat başvuru yapabilirler.

Mersin ilçelerinde ikamet eden ihtiyaç sahipleri yukarıda belirtmiş olduğumuz adreslerin dışında Mersin Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Şube Müdürlüklerinden Halk Kart başvuru yapabilirler.

Gerekli evraklar ile başvuru yapan ihtiyaç sahiplerinin başvuruları titizlikle incelendikten sonra Halk Kart almaya hak kazanırlar.

Halk Kart gerçek ihtiyaç sahiplerine, muhtaç olduklarını belge ile ispatlamaları durumunda verilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Sorgulama

Mersin Halk Kart başvurusu yapan ihtiyaç sahiplerine başvuru sonuçları SMS olarak iletilmektedir. Mersin Halk Kart sorgulama için belediyeyi arayabilir veya bizzat giderek öğrenebilirsiniz.

Başvurular en geç 30 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre başvuruların yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Mersin Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama ve Başvuru Formu Sosyal Yardım, Erzak Yardımı, Gıda Yardımı, Yardım Kolisi, Maddi Yardım

Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır? Hangi İllerde Var?


Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Formu

Başvuru için tercih edeceğiniz seçenek hangisi olursa olsun Halk Kart başvuru formu doldurmanız istenecektir. Başvuru sahiplerine, hanede yaşayan bireylere, kişisel ve maddi bilgilerine dair sorular ile ihtiyaç sahiplerinin haklarında bilgi sahibi olunmaktadır.

İstenilen bilgiler ile yardıma uygunluğu değerlendirilmektedir. Başvuru formları büyük bir titizlik ile incelenmekte ve gerçekliği araştırılmaktadır. Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması gerekir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Telefon Numarası

Mersin Belediyesi Halk Kart başvurusu, sorgulama ve merak ettiğiniz tüm sorular için  444 2 153 numarasını arayabilir veya Whatsaap üzerinden 0324 185 00 00 numarasına mesaj atabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Kadar?

Mersin Belediyesi ihtiyaç sahiplerinden binlerce sosyal yardım başvurusu almaktadır. Sosyal yardım başvurularının başında Halk Kart başvurusu gelmektedir. Muhtaç vatandaşlar halk kart ile temel ihtiyaçlarını kimseye mahcup olmadan karşılamaktadır.

Mersin Halk Kart ihtiyaç sahiplerine ücretsiz olarak verilmektedir. Muhtaçlık seviyesi ve belediyenin bütçesine göre kart limitleri belirlenir.

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Mersin Belediyesi Halk Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler; 

  • Başvuru Formu
  • Kimlik fotokopisi
  • Gelir Beyan Formu
  • Kurum Kontrolleri için İzin Formu

Bazı durumlardan sizlerden ek belgeler talep edilmektedir.

Engelli bireylerden engelli raporu, öğrencilerden öğrenci belgesi, kira kontratı, eşinden ayrı olan kadınlardan boşanma ilamı ve çocuklara ait velayet kararı, kronik hastalığı nedeni ile çalışmayacak durumda olan kişilerden sağlık kurulu raporu, tapu kaydı bulunanlar için İlçe Belediyesinden rayiç bedeli ek belgeler olarak istenmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Kimlere Verilir?

Mersin il sınırları içerisinde yaşayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na Halk Kart’a başvurabilir. Sosyal hizmet uzmanlarının detaylı incelemeleri sonucu sosyal yardım yönetmeliği kriterlerine uygun olan ve dar gelirli, muhtaç olduğu tespit edilen tüm vatandaşlar Halk Kart’tan yararlanabilecekler.

Engelli bireyler, afetzedeler, eşi askerde olan veya boşanmış ya da vefat etmiş olan kadınlar, asker, şehit ve gazi yakınları da muhtaç olduklarını fakirlik belgesi ile ispatlamaları halinde Halk Kart alabilirler.

Dar gelirli vatandaşlara verilen Halk Kart’a her ay ihtiyaç sınıfına göre belirlenecek tutarlarda TL yüklemesi yapılır. Vatandaşlar da kartlardaki limit doğrultusunda rahatça alışveriş yapabilecekler.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

Muhtaç, dar gelirli ve yoksul vatandaşlar gerekli evraklar ile başvuru yaptıktan sonra evleri Meslek elemanları tarafından ziyaret edilerek rapor hazırlanmaktadır. Başvuru evrakları eksiksiz olan ve gerçek ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen kişiler Halk Kart başvuru şartlarını yerine getirmiş olmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nereden Alınır?

Mersin Halk Kart başvurusunda bulunan ihtiyaç sahiplerinin başvuruları yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda yardım almasına karar verilen vatandaşların Sosyal Yardım ve Danışma Merkezine davet edilerek Sosyal Destek Kartları (Halk Kart)’ı verilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Nasıl Alınır?

Mersin Halk Kart başvurusu yapan kişiler kartlarını nasıl alacağını merak etmektedir. Kartlar ile anlaşmalı marketlerden kimseye mahcup olmadan alışveriş yapma imkanı bulunan ihtiyaç sahipleri rahat bir nefes almaktadır.

Halk Kart, ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yardım ve Danışma Merkezinde imza karşılığında verilmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Bakiye Sorgulama

Halk Kartlarını teslim alan ihtiyaç sahipleri Halk Kart limit sorgulama işlemlerini nasıl yapacaklarını merak etmektedirler.

Alışveriş yapacağınız marketlerdeki kasa görevlilerinden, Vakıfbank pos cihazı olan tüm marketlerden Halk Kart bakiye sorgulama yapabilirsiniz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerli?

Mersin Halk Kart başta zincir marketler A101, ŞOK, BİM başta olmak üzere pos cihazının geçerli olduğu tüm marketlerde geçerlidir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadar?

Başvuruların incelendikten sonra ailede yaşayan kişi sayısına, ailenin muhtaçlık seviyesine ve belediyenin bütçesine göre Halk Kart limiti belirlenmektedir. Kart limitleri değerlendirme sonucu belirleneceği için ihtiyaç sahiplerine farklı limitler yüklenmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Dağıtılacak?

Mersin Halk kart başvurusu yapan ihtiyaç sahiplerinin başvurularının olumlu olarak değerlendirilmesi halinde halk kartları ortalama 2 hafta içerisinde kendilerine teslim edilir.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Yatacak?

Mersin Belediyesinden tek seferlik veya düzenli olarak yardım almaya hak kazanan kişi veya hanelere Halk Kart verilmektedir.

Tek seferlik yardım almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı öncesinde bakiyeleri yatırılmaktadır. Düzenli olarak yardım almaya hak kazanan kişilerin ödemeleri her ayın son haftası yatmaktadır.


4.7/5 - (10 Oy Verildi )

3 Yorum

  1. maddi sıkıntıdisi çekiyoruz 4 çocuğum var yardım talep istiyorum 3 tane okuyan çocuğum var servis parası veremediğim için okula gönderemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu