Güncel

Konteyner Başvuru! Konteyner Başvuru Nasıl Yapılır?

Konteyner Başvuruları! Konteyner Başvuruları Nasıl Yapılır? Konteyner Başvurusu E-Devlet! Konteyner Başvurusu İptal Etmek! Malatya Konteyner Başvurusu

Konteyner Başvuruları

Konteyner Başvuruları! Konteyner Başvuruları Nasıl Yapılır? Konteyner Başvurusu E-Devlet! Konteyner Başvurusu İptal Etmek! Malatya Konteyner Başvurusu

Konteyner Başvuru! Konteyner Başvuru Nasıl Yapılır?
Konteyner Başvuru! Konteyner Başvuru Nasıl Yapılır?

Konteyner başvuru için Afad birimine başvuru yapmanız gerekir. İlgili başvurunuzu sistem üzerinden oluşturmanız gerekir. E-Devlet hesabına giriş yaptıktan sonra deprem bölgesinde bulunup bulunmadığınız ikametgah belgeleri kısmında görünür.

Buna göre ilgili yardımlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca e-Devlet üzerinden sıkça sorulan sorulara tıklayarak afetzede barınma desteği başvurusunu nasıl yapılabileceğini öğrenebilirsiniz. Barınma desteği başvurusunda soru cevap şeklinde merak ettiklerinizi sırasıyla incelersiniz.

Konteyner Başvuruları Nasıl Yapılır?

Konteyner başvuru yapmak isteyenler e-Devlet hesabını kullanmalıdır. Yapılan başvurular e-Devlet üzerinden alınacaktır. Barınma desteği ile afetzedeler Çevre Şehircilik Bakanlığının tespiti sonucunda gerekli destekten yararlanabilir. Kısacası konteynır desteğinden yararlanmak için öncelikli olarak binanın ağır hasarlı, yıkık ya da orta hasarlı olması gerekir.

Öncelikli olarak hasar sorgulaması yapabilir ve sonrasında konteyner ya da çadır desteğini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Konteyner Başvurusu E-Devlet

Konteyner başvuru e-Devlet üzerinden yapılacaktır. Bireysel olarak her hane kendi başvurusunu e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilir. Ayrıca hanede tek bir kişinin başvuru yapması yeterlidir. Bir başkasının adına başvuru yapılamaz. Hasar tespiti yapılmış binalarda hane de bir kişi kendi e-Devlet hesabına girerek başvurusunu gerçekleştirir.

Konteyner Başvuruları İptal Etmek

Konteyner başvuru iptal etmek isteyenler bizzat bakanlık ile iletişime geçebilir. E-Devlet üzerinden ilgili başvuruyu iptal etmekte mümkündür. Ayrıca iptal işlemi için bir gerekçe göstermenize gerek yoktur.

Yapılan başvurularda barınma ihtiyacınızı kendi kendinize karşıladıysanız mutlaka iptal etmeniz diğer afetzedelere yardım anlamında önemlidir. Başkaları size verilen yardımdan yararlanabilir. Bu sebepten dolayı iptal başvurusunu yapmanız önerilir.

Malatya Konteyner Başvurusu

Konteyner başvuru yapmak için e-Devlet hesabınızı kullanabilirsiniz. Bireysel e-Devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra başvurunuzu oluşturmanız mümkündür. Ayrıca başvuruda sizden istenen bazı kişisel bilgiler vardır. Bu bilgiler ışığında başvurunuzu eksiksiz şekilde oluşturarak sisteme göndermeniz gerekir. 

Sisteme gönderdiğiniz başvuruları dilerseniz tekrar inceleyebilme fırsatına sahip olabilirsiniz. İster güncel ister daha önceki başvurularınızı görüntüleyebilirsiniz.

Başvurularını yapan kimseler aynı yöntemle başvuru sorgulamalarını e-Devlet üzerinden yapar ve sorgu eğer olumlu yanıtlanırsa akabinde konteynerden yararlanabilir. Olumlu çıkan başvurularda konteyner için bir tarih verilir ve bu tarih aralığında konteyneri teslim alabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu