Devlet Yardımları

Kadın Girişimci Desteği Nedir, Nasıl Başvurulur?

Kadın Girişimci Desteği Kimler Başvurabilir? Kadın Girişimci Desteği Ne Kadar? Kadın Girişimci Desteği Başvuru Formu! Kadın Girişimci Desteği Ödemeleri Ne Zaman?

Kadın Girişimci Desteği Nedir?

Kadın Girişimci Desteği Kimler Başvurabilir? Kadın Girişimci Desteği Ne Kadar? Kadın Girişimci Desteği Başvuru Formu! Kadın Girişimci Desteği Ödemeleri Ne Zaman?

Kadın Girişimci Desteği Nedir, Nasıl Başvurulur?
Kadın Girişimci Desteği Nedir, Nasıl Başvurulur?

Kadın girişimci desteği kapsamında istihdamı arttırmak amaçlı devletin sağladığı yardımlar vardır. KOSGEB kadın girişimci desteği kadınlara sunulan yardımlar kapsamında yer alır. KOSGEB kadınlara sunulan desteye yardımcı olmak için gerekli başvuruları bizzat kurumdan kabul eder.

Bu sebepten dolayı destek kapsamında kurumun öngördüğü iş faaliyetlerinden herhangi birinin yapılmasıyla kadın girişimciler desteklenir.

Kadın Girişimci Desteği Kimler Başvurabilir?

Kadın girişimci desteği başvurusu yapmak isteyenler bu program kapsamında ki gerekli ayrıntıyı KOSGEB üzerinden öğrenmelidir. Destek programında ekonomik kalkınma ve istihdamı desteklemek amaçlı kişilerin başarılı işletmeleri KOSGEB tarafından desteklenir.

Bu destekler hibe desteği ya da kredi desteği şekilde alınabilir. Ayrıntılar KOSGEB müdürlüklerinden öğrenilerek gerekli başvurular yapılmalıdır.

Kadın Girişimci Desteği Ne Kadar?

Kadın girişimci desteği kendi işinin patronu olmak isteyenleri 50.000 TL den 150.000 TL’ye kadar destekler. Bu yardım 50.000 TL geri ödemesiz 100.000 TL geri ödemeli en fazla 150.000 TL’ye kadar destek verir. Ayrıca sadece KOSGEB tarafından uygun görülen iş faaliyetlerinde bulunan kimselere bu yardım verilir.

Bu sebepten dolayı kurumlara giderek hangi faaliyeti kapsamında çalışmalarda bulunmak istediğinizi öğrenerek bu faaliyetlerin KOSGEB tarafından desteklenip desteklenmediğini inceleyebilirsiniz. Eğer iş faaliyetiniz KOSGEB tarafından destekleniyorsa yardımları en kısa süre içerisinde alabilirsiniz.

Kadın Girişimci Desteği Başvuru Formu

Kadın girişimci desteği başvuru formu iş geliştirme merkezlerinde sunulur. Başvuru yapacak kişiler şu hususlara dikkat etmelidir;

  • Ön başvurular e-Devlet başvuru talep formu üzerinden gerçekleşir
  • Yeni girişimcilik desteğinin revizyon formu e-Devlet üzerinden ya da KOSGEB sayfası üzerinden erişilebilir
  • İş geliştirme merkezi desteği formları başvuru formu, iş planı, taahhütnamesi, adı kullanım hakkı sözleşmesi, destek ödeme talep formu, faaliyet raporu, revizyon formu izleme formunu kapsar

Kadın Girişimci Desteği Ödemeleri Ne Zaman?

Kadın girişimci desteği ile gerekli destekten yararlanacak kişilerin mutlaka ön başvuru talebini oluşturması ve sonrasında ilgili adımları izlemesi gerekir. Ayrıca her girişimci için yardım verilme tarihi birbirinden farklı zaman aralığında gerçekleşir.

Çünkü yapılan başvurular farklı tarihler aralığında gerçekleşmiştir. Bu sebepten dolayı net bir tarih bulunmaz. İnceleme süreci başvuru yoğunluğuna göre esas alınır ve buna göre inceleme sonucu en az bir ya da iki ay içerisinde neticeye kavuşur.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu