Games

İbb Deprem Testi! İbb Deprem Testi Nasıl Yapılır? Başvuru!

İbb Deprem Testi Nereden Yapılır? İbb Deprem Testi Nasıl Başvurulur? İbb Deprem Testi Sorgulama! İbb Deprem Testi Başvuru Sorgulama! İbb Deprem Testi Ücretli mi? İbb Deprem Testi Kimler Yaptırabilir?

İbb Deprem Testi

İbb Deprem Testi Nereden Yapılır? İbb Deprem Testi Nasıl Başvurulur? İbb Deprem Testi Sorgulama! İbb Deprem Testi Başvuru Sorgulama! İbb Deprem Testi Ücretli mi? İbb Deprem Testi Kimler Yaptırabilir?

İbb Deprem Testi! İbb Deprem Testi Nasıl Yapılır? Başvuru!
İbb Deprem Testi! İbb Deprem Testi Nasıl Yapılır? Başvuru!

İBB deprem testi talep eden kişiler ücretsiz bir şekilde bu taleplerini kuruma iletmelidir. Deprem kapsamında binanın bina tespit raporunun bulunması gerekir. Bu başvuru binada yaşayan ev sahibi ya da kiracı tarafından yapılabilir. Tek bir kişinin talebinde bile deprem testi uygulaması belediyeden istenebilir.

İbb Deprem Testi Nasıl Yapılır?

İBB deprem testi başvurusunda bulunacak kişiler mutlaka belediye birimlerine ilgili başvurusunu göndermelidir. Bina inceleme başvuru sorgulama ve bina inceleme başvurusu binatespiti.ibb.istanbul üzerinden yapılmalıdır.

Başvuru yapacak kişilerin izleyeceği yol belediyenin ilgili sayfasında sunulmuştur. Bu sayfa üzerinden ayrıntıları takip etmeli ve gerekli başvurunuzu hızlı bina tarama yöntemi sistemiyle oluşturmalısınız.

İbb Deprem Testleri Nereden Yapılır?

İBB deprem testi başvuruları yapmak için gerekli incelemeler adına mutlaka belediyeye başvuru yapmanız gerekir. Başvuru yapmayan kurumlar yine belediye tarafından tespit edilse de bu zaman alan bir işlemdir.

Fakat kentsel dönüşümün desteklendiği alanlarda mutlaka bina inceleme başvurusunu şahsınız adına talep edebilirsiniz. Bu sayede bina tespit raporu ile birlikte depreme ne kadar dayanıklı olduğunu anlayabilirsiniz. Her durumda binanız hakkındaki raporları detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. 

İbb Deprem Testi Nasıl Başvurulur?

İBB deprem testi başvurusu yapacak kişiler şu yöntemi izlemelidir;

  • İstanbul Büyükşehir belediyesinin başvuru sayfasına giriş yapılmalı
  • Hızlı bina tarama testi talep edilmeli
  • Testi talep eden inceleme başvurusunda kişisel bilgilerini vermeli
  • Bina bilgileri ile birlikte tüm ayrıntılar açık bir şekilde yazılmalı
  • Gerekli aydınlatma metni onaylandıktan sonra görsel yüklemesi yapılmalı ve ilgili başvuru gönderilmeli

İbb Deprem Testi Sorgulama

İBB deprem testi sorgulama işlemi için başvuru yaptığınız yerden gerekli sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz. İnceleme hakkındaki sorgulama kimlik numarası ve telefon numarası üzerinden yapılabilir. Talep eden kişi sorgu işlemini gerçekleştirebilir.

Bunun dışında bir kişi kimlik numarası ve cep telefon numarasını bilmediği için sorgu işlemini yapamaz. Ayrıca İstanbul genelinde yapılan tespit uygulamasıyla başvuru sorgulama işlemleri yoğunluğa bağlı olarak değişken sürelerde gerçekleşebilir.

İbb Deprem Testi Başvuru Sorgulama

İBB deprem testi başvuru sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyenlerin mutlaka ilgili sayfaya giriş yapması gerekir. Web sayfası üzerinden gerekli sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Başvuruda güncel cep telefonu bilginizi ve kimlik numaranızı vereceğiniz için sorgulama işleminde bu bilgiler ışığında sorgulama yapabilirsiniz.

İbb Deprem Testleri Ücretli mi?

İBB deprem testi için herhangi bir ücret ödenmez. Talep edilecek olan hızlı tarama testinde herhangi bir ücret ödemeden gerekli işlemleri belediyeden talep edebilirsiniz.

Eğer hasar tespiti sonucunda ağır hasarlı ya da orta hasarlı görünen durumlar varsa iyileştirme çalışmaları için bir firmayla anlaşmanız gerekebilir. Ayrıca binanın tamamen yıkılması da söz konusu olabilir.

İbb Deprem Testini Kimler Yaptırabilir?

İBB deprem testi kapsamında gerekli test incelemeleri için belediyeden destek almanızda fayda vardır. Testi ev sahibi ya da kiracı olan herkes yaptırabilir. Testin talep edilmesinde herhangi bir şart ya da kısıt yoktur.

Bu sebepten dolayı testi talep eden kişiler kişisel bilgilerini vererek gerekli işlemlerin gerçekleşmesi için belediyeden destek talep edebilir.

Yıldız Vermek İster Misin?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu