Güncel

Hava yardım koridoru nedir?

TSK deprem bölgelerine hava yardım koridoru kuruldu

hava yardım koridoru; Milli savunma bakanı Hulusi Akar depremin zararını minimuma düşürmek için hava şartlarının bozuk olması ve bazı pistlerin çatlak olmasına rağmen personel ve ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine ulaştırmak amacıyla hava yardım koridorunu oluşturduklarını açıkladı.

hava yardım koridoru nedir
hava yardım koridoru nedir

TSK deprem bölgelerine hava yardım koridoru kuruldu

Hava yardım koridoru sayesinde zamandan tasarruf edilip depremzedelere daha erken yardımların ulaşacağı düşünülmektedir. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ile deprem bölgesine hareketinden önce 11’inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığındaki çalışmaları inceledi. Envanterlerinde olan hava araçlarını seferber eden genelkurmay başkanı Hulusi Akar depremin olduğu tüm bölgelere yardımların ulaştığını bildirdi.

11’inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında çalışmaları denetleyen Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Sağlık ekiplerini, arama kurtarma ekiplerini ve araçlarını deprem bölgesine sevk etmek için uçaklarımızı seferber ettik.

Gerekli ulaştırma hizmetini vermek için uçaklarımızın hazırlık durumunu en yüksek seviyeye çıkardık.” dedi. Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

 

5/5 - (11 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu