Sosyal Yardımlar

Halk Süt Başvuru Nasıl Yapılır? Teksin süt başvurusu 2023

Halk süt! Halk süte nasıl başvurulur? Halk Süt Talep Formu! Halk Süt Ne Kadar? Halk Süt Yardımı Başvurusu Sorgulama! Halk Süt Hangi İllerde Var

Halk Süt Başvuru Nasıl Yapılır? Ne Kadar? Hangi İllerde Var? Talep Formu; Üretici kooperatiflerinden alımını yaptığı sağlıklı sütleri 2005 yılında İzmir’de 240 okulda 210 bin çocuğa başarıyla ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Türkiye’ye örnek oldu.

Halk Süt Başvuru Nasıl Yapılır Ne Kadar Hangi İllerde Var Talep Formu

Daha Sonrasında İBB Halk Süt Projesi Antalya Halk Süt projesi gibi bir çok il bu yardım akımına devam etti. Büyükşehir Belediyelerinin çocukları sağlıklı ve güvenli sütle buluşturma düşüncesiyle hayata geçirdiği Halk Süt Projesi ihtiyaç sahibi ailelerinde bir nebze yüzünü güldürmeye yetti.

Halk Süt Başvuru Nasıl Yapılır?

 

İzmir Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Her seferinde Süt Kuzusu’nun, Türkiye’de bir yerel yönetimin bir üretici kooperatifle kapsamını genişleterek sürdürdüğü çok önemli bir proje olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Tunç Soyer Daha fazla sosyal yardım projesini hayata geçireceklerini duyurdu. Süt Kuzusu Başvurusu yapmak için aşağıdaki evrakları temin ederek belirtilen adreslere başvuruda bulunmanız yeterli.

 • Başvuru Dilekçesi
 • Anne, baba ve Süt Kuzusu’ndan süt alabilecek çocuk/çocukların kimlik fotokopileri
 • Boşanma Halinde; Boşanma Mahkeme Kararı (Çocuğun velayetinin başvuru yapan ebeveynde olduğunu gösterir belge)
 • Resmi nikâh olmadığı durumlarda; Nüfus Müdürlüğünden alınacak nüfus kayıt örneği (Çocuk Tanıma ibaresinin yer aldığı belge.)

Yukarıdaki belgeleri edinerek  Milli Kütüphane Cad. No:41/A Z47 (Katlı otopark altı) Konak/İZMİR adresine veya Laleli Mahallesi Menderes Caddesi No:418 Gürçeşme Zübeyde Hanım Huzurevi Buca – İzmir adresine bizzat başvuruda bulunabilirsiniz.

Antalya Halk Süt Başvuru Nasıl Yapılır? 

Halk Süt Başvurusu yapmak için Halk Süt Talep Forumu link’e tıklayarak bilgileri eksiksiz doldurmanız yeterli. Antalya Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığında görevli kişiler tarafından bilgileriniz incelendikten sonra, uygun görülmeniz durumunda, Halk Süt hizmetinden faydalana bilirsiniz.

İBB Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İstanbul Halk Süt Projesi ile çocuklara süt içme alışkanlığı kazandırmak, dengeli beslenme yolu ile kemik, diş ve beyin gelişimine destek olmak amaçlanmıştır. Bu program kapsamında ayni ve nakdi yardım alan ailelerin 3-6 yaş çocuklarına, 1 çocuğa haftada 2 litre olmak üzere ayda 8 litre UHT süt dağıtılarak her gün süt içmesi sağlanmaktadır.

Online olarak başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri ise başvuru işlemlerini https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuruh linki üzerinden yapabilirler.

ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak yetkili kişilerle iletişime geçmek suretiyle de ön başvurularınızı yapabilirsiniz.

Gaziantep Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, başlattığı “Anneye Süt Bebeğe Can” Projesi ile yaklaşık 57 bin anne adayına ulaşarak 2 milyon 120 bin 376 litre sütü bebeklerin sağlıklı bir şekilde hayata gözlerini açmaları için dağıttı.

Bu yardımdan yararlanmak için anne adayı olmanız yeterli, Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı merkezlerine giderek bizzat başvuruda buluna bilirsiniz.

Mersin Halk Süt Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Mersin’deki miniklerin beslenmesine destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu kez hamilelere süt desteği sunan yeni bir projeye imza attı. Projeden faydalanmak isteyenlerin “Teksin” (Mersin Belediyesi Mobil Uygulaması) üzerinden gebeliklerini gösteren bir belge ile başvuru oluşturması gerekiyor.

Değerlendirmeler sonucunda başvuruları uygun görünenlere gebelik boyunca çocuk ve annenin kalsiyum ihtiyacı için 45 günlük periyotlar halinde 1’er litrelik paketlerden oluşan 12 litre süt paketi teslim ediliyor.

Halk Süt Talep Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları sağlıklı ve güvenli sütle buluşturma düşüncesiyle hayata geçirdiği Halk Süt Projesi 2022 yılında da devam ediyor. Çocuklara Sağlıklı ve Doğal Süt, Halk Süt projesiyle süt ihtiyacı bulunan ancak bunu karşılamaya gücü yetmeyen ailelere ücretsiz bir şekilde süt dağıtımı yapılıyor.

Çocukların gelişimine katkı sunmak ve yerelden kalkınma hamlesiyle Antalyalı besicileri desteklemek amacıyla başlatılan ücretsiz Halk Süt yardımı ilçelerde de tüm hızıyla sürüyor. Antalya Halk Süt Talep Forumuna ulaşmak için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Halk-Sut-Talep-Formu

Halk Süt Ne Kadar?

İhtiyaç sahibi, muhtaç ve dar gelirli ailelere çocuklarının süt ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına dağıtılan süt yardımı sadece 24-60 ay arası çocuğu olan ailelerin başvuruları değerlendirmeye alınacaktır. Bu değerlendirme sonucu Halk Süt almaya hak kazanan ailelere çocukları 60 aylık olana dek bu yardım devam eder. Halk Süt Projesi kapsamında çocuk başına haftalık olarak 2 litre yani aylık 8 litre süt dağıtılacaktır.

 

Süt Parası Başvurusu Nasıl Yapılır ?

 

Halk Süt Yardımı Başvurusu Sorgulama

İBB Süt Yardımı Başvurusu

 

Süt, çocukların fiziksel ve bilişsel yeteneklerinin geliştirilmesi ve desteklenmesi açısından son derece önemlidir. Bu bağlamda, İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun adaylık sürecindeki vaatleri arasında, süte ulaşamayan çocuklara ücretsiz süt dağıtımı da bulunmaktadır.

23 Haziran 2019 tarihinde yenilenen İstanbul seçimlerinin ardından, sözü edilen vaadin yerine getirilmesi için çalışmalara başlanmıştır. Bu kapsamda, 3 ila 6 yaş arasında olup, ebeveynlerinin yeterli gelire sahip olmaması nedeniyle süte ulaşamayan çocuk sayısı yaklaşık 100 bin olarak saptanmıştır.

İhtiyacı olan çocuklarımıza her gün 1 bardak süte tekabül edecek şekilde ayda 8 litre süt dağıtılması kararı alınmıştır.

Online olarak başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri ise başvuru işlemlerini https://sosyalyardim.ibb.gov.tr/online-basvuruh linki üzerinden yapabilirler.

ALO153 Beyaz Masa hattını arayarak yetkili kişilerle iletişime geçmek suretiyle de ön başvurularınızı yapabilirsiniz.

İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı
Ataköy 7.-8.-9.-10. Kısım Mahallesi Mimar Basri Mete Sokak (Airport AVM Arkası)
Bakırköy / İstanbul
Tel: 0212 455 25 90 – Fax: 0212 588 36 00

 

Halk Süt Hangi İllerde Var?

Halk Süt Hangi İllerde Var?; Süt temel gelişim gıdalarının başlıca gelenlerinden biri, bu yüzden bir çok ilimizde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için süt yardımı yapılmakta. Aşağıda hangi ilde, hangi şekilde süt yardımı yapıldığını sıralayacağız.

  • İzmir Büyük Şehir Belediyesi Süt Kuzusu (Süt kuzusu projesinden 1-5 yaş arası çocuklara1 çocuğa haftada 2 litre olmak üzere ayda 8 litre)
  • İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Halk Süt (3-6 yaş arası çocuklara, 1 çocuğa haftada 2 litre olmak üzere ayda 8  litre)
  • Ankara Büyük Şehir Belediyesi Başkent Süt (0-10 yaş arası çocuklara ayda 6 litre )
  • Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi Gaziantep Süt (“Anneye Süt Bebeğe Can” Hamilelik döneminde bebeğin ve annenin sağlığının korunmasında önemli yer tutan süt tüketimi için 45 günde bir 12 litre)
  • Mersin Büyük Şehir Belediyesi Merhaba Süt ( “Süt Senin Gurur MersinHamilelik döneminde bebeğin ve annenin sağlığının korunmasında önemli yer tutan süt tüketimi için 45 günde bir 12 litre)
  • Mersin Büyük Şehir Belediyesi Okul Süt ( Çocuk başına haftada 7 paket süt dağıtımı )
  • Antalya Büyük Şehir Belediyesi Halk Süt ( 24-60 ay arasındaki çocuklara aylık 8 litre )


Yıldız Vermek İster Misin?

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu