Gelir Yuvan

Gelir Yuvan Nedir Nasıl Başvuru Yapılır 2023

Gelir Yuvan Nedir? Gelir Yuvan Başvuru Formu Nasıl Doldurulur? Gelir Yuvan Sosyal yardım başvuru formunu nasıl doldurulur? Gelir Yuvan E-Devlet. Gelir Yuvan

Gelir Yuvan Nedir Nasıl Başvuru Yapılır? Kimler Başvurabilir?

Gelir yuvan nedir? gibi sorular özellikle evde çalışarak para kazanmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla sorulur. Sizlerin de bildiği üzere artık firmalar personellerine evde çalışmaları için destek sunmaktadır.

Böylece hem firmalar giderlerini azaltmakta hem de personeller çok daha rahat bir şekilde işlerini yapabilmektedir. Ancak bu olanakları sunan firmaları bulmak bazen zor olabilir.

Gelir Yuvan Nedir? Gelir Yuvan Başvurusu Nasıl Yapılır?
Gelir Yuvan Nedir? Gelir Yuvan Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir Yuvan web sitesi, sizlere bu firmaların iş ilanlarını görüntüleme ve yeni iş fikirlerine sahip olma fırsatı tanır.

Aynı zamanda bu web sitesi üzerinden devlet kurumları ve vakıflar tarafından verilen sosyal destek paketlerini görüntüleyebilir, bu doğrultuda ilgili kanallar aracılığıyla başvuru yaparak yardım alabilirsiniz.

Gelir Yuvan Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Gelir yuvan başvuru formu nasıl doldurulur sorusu, devlet kurumları ve vakıflar tarafından sunulan destek paketlerine başvurmak isteyen dar gelirli vatandaşlarca sıklıkla sorulur.

Gelir Yuvan Sosyal yardım başvuru formunu nasıl doldurulur?

 • Öncelikle e-devlet hesabınıza T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmalısınız. Eğer bir e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerine giderek hemen edinebilirsiniz.
 • Giriş işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan arama çubuğuna yardım yapan kurumun ismini yazmalı ve hizmet ekranına gitmelisiniz.
 • Hizmet ekranında ilgili yardım sayfasını bularak ‘’Başvur’’ seçeneğine tıklamalısınız.
 • Bu adımları tamamladıktan sonra karşınıza çıkan formda yer alan bilgileri doldurmalı ve kaydetmelisiniz.

Bu işlemin ardından başvurunuz başarılı bir şekilde ilgili kuruma gönderilecek ve işleme alınacaktır.
E-devlet kanalı dışında ALO 144 sosyal yardım hattını arayarak da sosyal yardımlara başvuruda bulunmak mümkündür.

Aynı zamanda şehrinizde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına giderek bir form doldurabilir ve başvurunuzu ilgili birimlere iletebilirsiniz.

Gelir Yuvan E-Devlet

Gelir yuvan e-devlet üzerinden başvurabileceğiniz sosyal yardımları sizlerle paylaşarak bu konuda bilgi almanıza yardımcı olmaktadır. Günümüzde birçok işlemi kurum binalarına gitmek yerine e-devlet hesabı üzerinden kolayca yapabilmekteyiz. Sosyal yardım başvuruları da bunlardan bir tanesidir.

E-devlet hesabınıza giriş yaparak sosyal yardım paketi sunan kurumların sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Burada başvuru yapabileceğiniz tüm hizmetler sırasıyla gözükecektir. E-devlet hesabınızda vatandaşlık bilgileriniz yer aldığı için yalnızca ‘’Başvur’’ butonunu kullanarak bile saniyeler içerisinde dilediğiniz destek paketine başvurabilirsiniz.

E-devlet üzerinden başvuru kabul edilen tüm kurum ve vakıf yardımlarını tek ekran üzerinden görüntülemek istiyorsanız, gelir yuvan web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu web sitede sosyal yardım haberlerinden kazançlı iş fikirlerine kadar birçok içeriği okuyabilir ve evinizden çıkmadan kazanç elde edebilirsiniz.

Gelir Yuvan Yardımları Nelerdir?

Gelir yuvan yardımları nelerdir? sorusu, dar gelirli kimseler tarafından sıklıkla sorulur. Yardımlar genellikle kişilerin ihtiyaçlarına göre yapılır.

Gelir Yuvan Sosyal yardımlar nelerdir?

 • Kaban ve pantolon gibi giyim yardımları
 • Makarna, süt ve yumurta gibi gıda yardımları
 • Kalem, silgi ve defter gibi kırtasiye yardımları
 • Odun ve kömür gibi yakacak yardımları
 • Doğalgaz, elektrik ve su yardımları
 • Nakit para yardımı

Yukarıda yer alan yardımların yanı sıra belediyeler tarafından verilen sosyal kartlar da bu kapsamda değerlendirilebilir.

Bu kartlar içerisine her ay veya üç ayda bir olmak üzere belirli bir miktarda bakiye yüklenerek kişilerin anlaşmalı noktalarda harcama yapabilmeleri sağlanır.

Eğer başvurunuz olumlu olarak sonuçlandıysa ve nakit para yardımı alacaksanız, ilgili tutar belirtilen zaman dilimlerinde PTT hesaplarına yatırılacaktır.

Bu yardımı çekebilmek için PTT kart veya kimlik kartınızı yanınıza alarak PTT şubelerine gitmeniz yeterli olacaktır. Sizler de bu bilgiler doğrultusunda sosyal yardımlardan faydalanabilir ve ekonomik sıkıntılarınızı giderebilirsiniz.

Gelirim Evden İş Fikirleriyle Para Kazanmanız Mümkün. Hemen https://www.devletodemeleri.com/gelirim-evden/ sayfasını ziyaret edin.

5/5 - (10 Oy Verildi )

7 Yorum

 1. Mrblar 2yasinda kızımla yaşıyorum gelirim yok gelir gecinemiyorum süt bez alamıyorum pahalı evimde buz dolabı bile yok başka kimsem yok Zonguldak tan taşındım yuvan başvuru yapmak istiyorum nasıl yapılıyor bilemedigim için yazıyorum

 2. Benim iki tane çocuklarımı var bir 11 aylık bir 6yaşda benim durumum yok ben kirada oturum kiram 15000 veriyorum geçinemiyorum çocuklarımı ityaçların alamıyorum eşim sürekli çalışamıyorum beyim bizn mama süt alamıyorum

 3. Maddi durumu için çok zor durumdayım evimiz kira 4 çocuğum var kira yardımı istiyoruz yardımcı olursanız çok seviniriz

 4. Maddi durumunuz hiç iyi değil zor durumdayız gıda yardım ı nakli para çocuk yardımı 4 çocuğum var çok zor durumdayız bize yardımcı olur musun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu