Güncel

Depremzede Taşınma Yardımı Nasıl Başvurulur?

Depremzede Taşınma Yardımı! Depremzede Taşınma Yardımı Nasıl Alınır? Depremzede Taşınma Yardımı Ne Zaman Yatacak? Depremzede Taşınma Yardımı Başvuru

Depremzede Taşınma Yardımı

Depremzede Taşınma Yardımı! Depremzede Taşınma Yardımı Nasıl Alınır? Depremzede Taşınma Yardımı Ne Zaman Yatacak? Depremzede Taşınma Yardımı Başvuru

Depremzede Taşınma Yardımı Nasıl Başvurulur?
Depremzede Taşınma Yardımı Nasıl Başvurulur?

Depremzede taşıma yardımı kapsamında Afad kurumu gerekli destekleri sunar. Taşınma yardımı 15.000 TL olarak verilecektir. Ayrıca buna ek olarak farklı yardımlar da alabilmek mümkündür. 

Taşınma yardımının yanı sıra kira yardımı ve nakit yardımı desteği de vardır. Depremzedelere karşılıksız bir şekilde taşınma yardımı verilecektir. Başvurusunu yapan kişiler ödemelerini almaya başlamıştır.

Depremzede Taşınma Yardımı Nasıl Alınır?

Depremzede taşıma yardımı kapsamında e-Devlet üzerinden barınma desteği başvurusu yapılabilir. Bu başvuru neticesinde depremzedeler taşınma yardımını alır. Her haneye 15.000 TL taşınma yardımı yapılacaktır.

Bu yardım depremzedelere karşılıksız şekilde devlet tarafından sağlanır. Yardıma mutlaka başvuru yapmak gerekir ve depremzede hak sahibi olanlar yararlanmaktadır.

Depremzede Taşınma Yardımları Ne Zaman Yatacak?

Depremzede taşıma yardımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından hesaplara hemen yatırılacaktır. Şu an için taşınma yardımını almaya başlayan kişiler vardır. Başvurusunu yapıp birkaç gün içerisinde e-Devlet üzerinden başvurusunu inceleyen kişiler yardım hakkındaki detaylara ulaşabilir.

Başvuru yapan kimseler başvuru sonuçlarını kolay ve hızlı bir şekilde e-Devlet üzerinden öğrendikten sonra bankaya giderek ilgili parayı çekebilir. Ayrıca parayı çekerken kimlik bilgileri istenirse geçici kimlik bilgileri ile birlikte ilgili işlemler yapılabilir.

Depremzede Taşınma Yardım Başvurusu

Depremzede taşıma yardımı başvuru depremzedeler tarafından bizzat yapılmalıdır. Her hane bir kez başvuru yapmalıdır. Başvuru sonucunda ilgili başvuruyu sorgulamak e-Devlet üzerinden gerçekleştirilir.

Buna ek olarak depremzede eğer e-Devlet kimliğine ulaşamıyorsa yeniden bir kimlik oluşturmalı ve sisteme giriş yaparak başvurusunu yapmalıdır. Sadece depremzedeler kendi adına başvuru yapmalıdır.

5/5 - (15 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu