Sosyal Yardımlar

Deniz Feneri Yardım Başvurusu

Deniz Feneri Yardım Başvurusu! Deniz Feneri Yardım Sorgulama! Deniz Feneri Para Yardımı

Deniz Feneri Yardım Başvurusu

Makalede Hangi Konular Bulunuyor?

Deniz Feneri Yardım Başvurusu! Deniz Feneri Yardım Sorgulama! Deniz Feneri Para Yardımı

Deniz feneri yardım başvurusu hakkında detaylı bilgileri bulmak isteyenler yazımızı okuyabilirler. Deniz Feneri’ne telefon, mektup ve elektronik posta aracılığı ile başvuru yapmak mümkün. Veya bizzat kendiniz giderek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sırasında talebinizin işleme alınması için bazı gerekli olan belgeler istenmektedir. 

Deniz Feneri Yardım Başvurusu
Deniz Feneri Yardım Başvurusu

Yardım sürecinin başlaması için sizden istenilen belgelerin teslimini elden yapabilirsiniz veya posta yolunu kullanarak gönderebilirsiniz. Belgeler tamamlandıktan sonra başvuru yapan kişilere online takip yapabilmeleri için kişilere özel numara verilir. Böylece kişiler kolay bir şekilde internet üzerinden yardım sürecini takip edebilir. 

Gelin birlikte Deniz Feneri ne tür yardımlarda bulunuyor beraber bakalım;

 • Giyim yardımı, Deniz Feneri ile anlaşmalı olan mağazaların bulunduğu illerde bulunan ihtiyaç sahiplerini bu mağazalara davet ederek giyim yardımı yapmaktadır. Mağazaların bulunmadığı şehirlerde bulunan dar gelirli vatandaşlara ise adreslerine koliler gönderilerek giyim yardımı ulaştırılmaktadır.
 • Tek seferlik ya da belli aralıklar ile banka havale yoluyla nakit yardımı yapılmaktadır.
 • Eğitim hayatlarında devam edebilmeleri için öğrencilere; burs, kırtasiye yardımı, okul çantası, okul önlüğü gibi yardımlar yapılmaktadır. Bunun yanı sıra depremlerde ve savaşlarda yıkılan okulların eski haline dönmesi için de destekler yapıyor. 
 • Doğal afetler sonucu evlerini kaybetmiş kişilere yardım yapılmaktadır. 
 • Ankara il sınırları içerisinde yer alan misafirhanede tedavi amacıyla Ankara’ya gelen ve konaklayacak yeri olmayan kişilere misafir edilmektedir. 
 • Sosyal güvencesi olmayan kişilerin sağlık sorunlarının giderilmesi için medikal malzeme ve ilaç gibi sağlık yardımları da yapılmaktadır. 
 • Sabun, şampuan, diş fırçası, diş macunu gibi temizlik ürünleri de durumu olmayan kişilere dağıtılmaktadır.

Deniz Feneri Yardım Sorgulama

Deniz feneri yardım sorgulama işlemi nasıl yapılır? Öncelikle başvuru sırasında aşağıda bulunan belgeleri Deniz Feneri’nin faksına, e-posta adresine veya fiziki posta adresine göndererek kayıt açtırmanız gerekiyor. 

 Kayıt için gerekli olan belgeler şu şekildedir; 

 • 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisi 
 • 1 adet vukuatlı nüfus kayıt örneği (bu belgeyi e-devlet üzerinden bulabilirsiniz)
 • İkametgah belgesi
 • Herhangi bir sağlık yardımı talebinde bulunmak istiyorsanız sağlık raporunun fotokopisi
 • Maddi durumunuzu ve hangi yardımı almak istediğinizi içeren dilekçe tarzında bir mektup

Deniz feneri yardım başvurusu yapmanın bir diğer yolu sitede bulunan yardım başvurusu formunu doldurmaktır. Deniz feneri yardım başvurusu işlemini yapmak için https://www.denizfeneri.org.tr/iletisim/ linki üzerine tıklayarak karşınıza çıkan formu hemen doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvurunuz onaylandıktan sonra size elektronik ortam üzerinden yardım işlemlerini sorgulayabilmeniz için bir şifre verilir. Bu şifre ile Deniz Feneri yardım sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra deniz feneri yardım başvurusu iletişim numaraları ise +90 212 414 60 60 ve +90 212 415 61 61 numaralarıdır. Bu numaraları arayarak da sorgulama yapmanız mümkün.

Deniz Feneri Para Yardımı

Deniz Feneri para yardımı konusu sık sık merak edilen konular arasında yer almaktadır. Yardım için Deniz Feneri’ne başvuru yapan kişilerin ya da ailelerin mevcut maddi durumu incelendiğinden dolayı sürekli olacak şekilde bir para yardımı yapılmamaktadır. Yardıma ihtiyaç duyan kişiler ya da aileler bu süre zarfı içerisinde diğer Deniz Feneri yardımlarından faydalanabilir.

Bu nedenden dolayı Türkiye’de yaşayan ve dünyanın farklı konumlarında ikamet eden ve yardıma ihtiyacı olan birçok kişi, Deniz Feneri para yardımı yapacak mı konusunda Deniz Feneri’nin iletişim bilgileri aracılığı ile iletişime geçerek bu durum hakkında detaylı bir şekilde bilgi almalıdır.

Daha çok yetim ve öksüzlere yönelik yapılan para yardımı, Deniz Feneri’nin uzun sürelerden beri yaptığı yardımlar arasında yer alıyor. Türkiye’de yaşayan ve dünyanın her yanında bulunan birçok hayırseverin cömertçe yaptıkları yardım ve bağışları sayesinde oluşturulan bu büyük havuzda, ulaşılabilen tüm ihtiyaç sahiplerine, yetim ve öksüzlere maddi olarak yardımlar yapılıyor.

Eğer siz de bu konuda daha detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız Deniz Feneri yardım derneği telefon numarasını arayabilirsiniz. Deniz Feneri yardım derneğine ulaşmak için her şehir için ayrı bir telefon numarasının bulunduğunu bilmelisiniz. Hangi ilde ikamet ediyorsanız o şehirde bulunan Deniz Feneri Derneği’ni arayarak para yardımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal yardımlar ve ilgili başlıklar için https://maddiyardimbasvurusu.com/sosyal-yardimlar/ linkine tıklayın.

Yıldız Vermek İster Misin?

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu