Güncel

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Nasıl Yapılır? Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Nereden Yapılır? Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Formu! Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Sorgulama! Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Ücretli mi?

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Nasıl Yapılır? Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Nereden Yapılır? Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Formu! Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Sorgulama! Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Ücretli mi?

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru
Bina Deprem Testi Belediye Başvuru

Bina deprem testi yaptırmak isteyen kişiler bağlı bulunduğu belediyeye müracaat edebilir. Belediye bina sağlamlık testi karot ve kolon testi ile gerçekleşir. Binada yaşayanlardan bir kişi bu testi istiyorsa testi yapılır.

Testin yapılabilmesi için bağlı bulunduğunuz belediyenin bina tespit uygulaması bulunuyorsa buna göre başvuru formunu doldurmanız gerekir. Tüm hak sahiplerinin bu duruma onay vermesi gerekir.

Aksi taktirde tek bir kişi dahi onaylamazsa bile yapılacak uygulama gerçekleşmez. Yıkım kararı alınmışsa bu durumda belediyenin inisiyatifine kalmış bir durum ortaya çıkacağı için hak sahipleri bu durumun önüne geçemez.

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Nasıl Yapılır?

Bina deprem testi yaptırmak isteyen kişiler bizzat kendi belediyesine gitmelidir. Bazı belediyeler online üzerinden hizmet verirken bazıları ise sadece kuruma giderek müracaat kabul eder. Bu sebepten dolayı öncelikli olarak hangi yöntemlerle başvuru yapacağınızı belediyenin web sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bu şekilde daha sağlıklı bir sonuç ile belediyeye gidebilir ya da online üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Nereden Yapılır?

Bina deprem testi yaptırmak için gerekli işlemler belediye tarafından sağlanacaktır. Belediye gerekli başvurunun alınmasının ardından inceleme sürecini başlatır ve bina hasar durumu tespiti için gerekli numunelerini alır.

Bunun sonucunda binanın yıkımına karar verilebilir ya da binanın güçlendirilmesi söz konusu olabilir. Ayrıca bu başvuruyu binadan tek bir kişi dahi istese bile yapılabilmesi mümkünken sonucunda uygulanacak adımlar tüm malikler tarafından kabul edilmelidir.

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Formu

Bina deprem testi başvuru formu sizden istenen bazı bilgilerle kuruma teslim edilmelidir. Başvuru formunda istenen bilgiler şu şekilde açıklanabilir;

  • Başvuru yapan kişiye ait kişisel bilgiler
  • Yapı tipi, adres, ada parsel numarası
  • Varsa görsel
  • Aydınlatma metninin onaylanıp imzalanması

İlgili başvuru formu mutlaka güncel bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurularak kuruma teslim edilmelidir. Ancak bu şekilde kurum gerekli incelemelerini bizzat adrese giderek yapmaktadır.

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Sorgulama

Bina deprem testi sorgulama işlemi yapmak isteyenler müracaat tipine göre bu işlemleri gerçekleştirebilir. Bu sebepten dolayı belediyeye başvuru yapan kişiler bizzat belediyeye gittiyse yine aynı yöntemle sorgu işlemini yapabilir.

Online üzerinden başvuru yapanlar belediye ile online yöntemlerle iletişime geçebilir veya kendileri belediyeye giderek de sorgu işlemlerini yapabilir. Bu sorgu işlemi sadece başvuruyu yapan kişiye ait olmalıdır.

Bina Deprem Testi Belediye Başvuru Ücretli mi?

Bina deprem testi kapsamında sağlanan inceleme için herhangi bir ücret talep edilmez. Fakat inceleme sonucunda ortaya çıkan sonuçlar neticesinde verilen kararlar esas alınarak tüm hak sahiplerinin onay vermesi durumunda bazı işlemler yapılabilir.

Eğer binada gerekli hasar tespitinden sonra güçlendirme gerekirse kat başına verilecek olan rakam toplandıktan sonra gerekli uygulamaya başlanır. 

5/5 - (10 Oy Verildi )

Bir Yorum

  1. Nakli.yardım
    Gıda.bez.7numara.ıslak.mendil.hijyen.mazemesi.giyim.cocuklarım.icin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu