Games

Belediye Yardım Sorgulama! Belediye Yardım Başvurusu

Belediye Yardım Sorgulama! Belediye Yardım Sorgulama E-Devlet! Belediye Yardım Başvurusu! Erzak Yardımı Başvurusu

Belediye yardım kapsamında ihtiyaç sahibi kimseler bağlı bulunduğu il veya ilçe belediyelerine gidebilir. Belediyelerden talep edilecek olan yardımları sorgulamak için başvuru yaptığınız yeri tercih etmelisiniz.

Eğer başvuruları online yaptıysanız yine aynı yöntemle sorgu işlemini sağlayabilirsiniz. Fakat başvuruları bizzat kuruma giderek yaptıysanız yine aynı yöntemle sorgu işleminizi gerçekleştirmeniz gerekir.

Belediye Yardım Sorgulama! Belediye Yardım Başvurusu
Belediye Yardım Sorgulama! Belediye Yardım Başvurusu

İhtiyaç sahibi kimseleri desteklemek amaçlı Türkiye’nin her yerindeki belediyeler il ya da ilçe olsun ihtiyaç sahibi kimseleri destekler. Sağlanan sosyal yardımlar karşılıksız bir şekilde verilmektedir. Hiçbir şekilde karşılık beklemeden yapılan yardımlar kapsamında muhtaç aileler ekonomik zorluk çektiklerinde bu yardıma başvuru yapabilir. Toplum içerisindeki eşitsizlikleri azaltmak adına belediyenin sağladığı olanaklar belediye sınırı içerisinde yaşayan kimselere verilir.

Sorgulama işlemi yapacak kişiler belediyeyi ziyaret ederek bu işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca başvuruyu yapar yapmaz sorgu işlemi yapılması başvuru hakkında henüz değerlendirme olmadığı için mümkün olmayabilir.

En az birkaç gün veya bir hafta geçtikten sonra sorgunuzu yapmanız lazımdır. Belediye yardımları sorgu işleminde kimlik bilgilerinizi paylaştıktan sonra olumlu ya da olumsuz başvurunuz incelenebilir. Ayrıca bu başvuru sorgusunu sadece başvuru yapan kimseler yapabilmektedir.

Belediye Yardım Sorgulama E-Devlet

Belediye yardımı kapsamında e-Devlet üzerinden belediye sistemine giriş yapılabilir. Sağlanan bu destek İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleşmektedir. Bakanlık sağladığı e-belediye sistemini sorgulama işlemini ihtiyaç sahibi kimselerin yapabilmesine olanak tanır. 

İhtiyaç sahibi kimseler bağlı bulunduğu belediyenin sorgu işlemleri için sistemi kullanabilir. İkametgah adresinize göre nereye bağlıysanız buna göre başvuru yapabilmeniz mümkün olur. Belediye sosyal yardım başvurusu yapmak için tüm kişisel bilgilerinizi sistem üzerinden alır.

E-Devlet üzerinden giriş yaptığınızda otomatik olarak doldurulan kişisel bilgilerinizi kontrol ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 

Başvuru yapacak kişiler e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirdiğinde şu hususlara dikkat etmelidir;

  • Kimlik bilgilerinin doğru olması
  • Kişi adres bilgilerinin eksiksiz bulunması
  • Kişi evliyse eğer eşi hakkındaki bilgilerin doğru olması
  • İletişim bilgileri ve sosyal yardım türünün belirtilmesi gerekir

E-Devlet üzerinden belediyeye başvuru yapacak kişilerin tercih edeceğiz sosyal yardım çeşitleri de şu şekilde sıralanabilir;

Belediye Yardım Başvurusu

Belediye yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler bu yardımları hakkındaki detayları belediyeden öğrenebilir. Yardımlar kapsamında tercih edilen destekler ihtiyaç sahibi kimse tarafından alınabilir. Bir başkası adına başvuru yapılamaz ve sadece ihtiyaç sahibi kimse kendi başvurularını yapabilir. 

Muhtaç aileler yardım başvurusu sırasında kendilerinden istenen tüm bilgileri ayrıntılı şekilde öğrenmelidir. Paylaşılan bilgilerin güncel tarihlerde olması önemlidir. Ancak bu sayede başvurunuz olumlu bir şekilde yanıtlanabilir.

Başvuru yapmak için belediyeye başvuru yapan kimselerin istisnai durumlar dışında sadece kendisinin başvuru yapması beklenir. Hasta ya da engelli kimseler başvuru yapamıyor ise onların adına ailesi başvuru yapabilir.

Belediyeye yapılan destek başvurularında ihtiyaç sahibi kimselerin mesai saati içerisinde ve hafta içi olacak şekilde belediyeyi ziyaret etmesi beklenmektedir. Ayrıca başvurular sosyal destek birimine yapılmalıdır.

Erzak Yardımı Başvurusu

Belediye yardım kapsamında erzak yardımı alacak kişiler gıda desteğini düzenli bir şekilde alabilir. Ayrıca gıda desteği özel günlerde de sağlanmaktadır. Verilen gıda desteği ramazan kolisi şeklinde ihtiyaç sahibi kimseler ulaştırılmaktadır. Buna ek olarak diğer aylarda daha gıda kolisi dağıtılması söz konusudur.

Muhtaç ailelere yönelik yapılan erzak yardımı başvurusunda ana ihtiyaçlar erzak kutusunda bulunmaktadır. Bir ailenin geçimini sağlayabilmesi adına yağ, şeker, un, tuz, salça, makarna, bakliyat gibi en ana malzemeler erzak kutusu içerisinde bulunur. Ayrıca bir aylık olacak şekilde bu kutular hazırlanır.

Erzak kutusu içerisindeki tüm malzemeler hane halkı sayısına göre verilmektedir. Eğer başvuru sırasında nüfus bilgilerinizi doğru ve eksiksiz paylaşmışsanız kişi sayısına göre bu yardımı alabilirsiniz.

Belediye sağladığı erzak yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi kimselere bu yardımları düzenli bir şekilde veya tek seferlik verebilir. Sosyal yardımların bir çeşidi olan erzak yardım başvuru mutlaka ihtiyaç sahipleri tarafından e-belediye sistemi ya da bizzat belediyeye giderek yapılmalıdır.

Yıldız Vermek İster Misin?

3 Yorum

  1. Bizede yardım edin depremzede yiz Malatya Akçadağ ören köyünde depremzede yiz yardımcı olursanız sevinirim lütfen eşim işsiz oğlum okuyor ortaokulda hasta olunca sosyal güvence olmayınca rezil oluyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu