Sosyal Yardımlar

Aile Destek Programı Başvuru

Aile Destek Programı Sorgulama! E-Devlet Aile Destek Programı Sorgulama! E-Devlet Aile Destek Programı Başvuru

Aile destek programı başvuru yapmak isteyen kişiler e-Devlet hesabına giriş yaparak ön başvurusunu tamamlayabilir. Aile destek programı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan bir hizmettir. Hizmetin sağladığı nakit desteği gelir durumuna göre dört farklı gelir aralığında kişilerle paylaşılır.

Karşılıksız bir şekilde yapılan aile destek programı sadece muhtaç ailelere ve gelir düzeyi uygun olan kimselere hitap eder.

Aile Destek Programı Başvuru
Aile Destek Programı Başvuru

Aile Destek Programı Sorgulama

Aile destek başvurusu sorgulama hizmetini gerçekleştirmek için öncelikli olarak başvuruyu tamamlamak lazımdır. Başvurusu eksiksiz bir şekilde tamamlanan ve onaylanan kişiler e-Devlet üzerinden başvuru yaptıklarında yine aynı yerden sorgu işlemini gerçekleştirebilir.

Eğer kurumdan başvuru yapılmışsa yine kuruma giderek sorgulama işlemleri gerçekleşebilir. Başvuru yaptığınız şekle göre sorgu işlemlerini yerine getirebilirsiniz.

E-Devlet Aile Destek Programı Sorgulama

Aile destek başvurusu sorgulama e-Devlet üzerinden kolayca gerçekleşebilir. Sadece yardım başvurusu yapan kimse e-Devlet hesabına girerek incelemelerini yapabilir. Ayrıca e-Devlet üzerinden daha önceki yaptığınız başvuruları görüntüleyebilirsiniz.

E-Devlet Aile Destek Programı Başvuru

Aile destek başvurusu ile birlikte muhtaç aileler nakit desteğine 12 ay boyunca alır. Tüm şartları taşıyan ve kişi başına düşen gelir sayısı şartları uygun bulunan kimseler bu destekten yararlanabilir. Gelir durumuna göre aylık alınabilecek destek tutarları şu şekildedir;

  • Kişi başına düşen aylık geliri 450 TL ve altındaysa aylık 1250 TL destek alınabilir
  • Kişi başına düşen aylık geliri 450 TL ve 911.15 TL aralığındaysa 1100 TL aylık destek alınabilir
  • Kişi başına düşen aylık geliri 911.15 TL ve 1372.30 TL aralığındaysa aylık 950 TL destek alınabilir
  • Kişi başına düşen aylık geliri 1372.30 TL ile 2835.60 TL aralığındaysa 850 TL aylık destek alınabilir
5/5 - (1 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu