Güncel

Adıyaman giriş çıkış yasağı!

Adıyaman giriş çıkış yasağı!

Merkezi Kahramanmaraş olan depremlere dair son bilgileri veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kara yoluyla giden yardımların aksamaması adına “Hatay, Maraş ve Adıyaman’da 48 saat süreyle görevli araç dışındaki araçların geçişini durdurduk. Diğer illerde de gerek olduğunda aynı tedbir uygulanacak.” dedi.

Adıyaman giriş çıkış yasağı!
Adıyaman giriş çıkış yasağı!

Kara yollarındaki duruma dikkat çeken Oktay, “Yollarla ilgili Hatay – Reyhanlı yolunda alternatif yol kullanılmakta. Antep-Nurdağı yolu özellikle görevli araçları için açılmış durumda. Özellikle afet bölgelerinde ulaşım son derece kritik.

Bizim bu yolları açık tutmamız son derece önemli. İşi olmayan vatandaşların bu bölgelere girmemesini rica ediyoruz.

Dolayısıyla bu bölgelerde, Hatay, Maraş ve Adıyaman’da 48 saat itibarıyla görevli araç dışındaki araçların geçişini durdurmuş durumdayız. Diğer illerde de gerek olduğunda aynı tedbir uygulanacak.” ifadelerini kullandı.

Fuat Oktay, AFAD Acil Durum Yönetim Merkezi’nde Kahramanmaraş merkezli depremlere dair bilgileri paylaşmak üzere basın toplantısında konuştu. Hayatını kaybedenlerin sayısının 3 bin 419′a yükseldiğini belirten Fuat Oktay, yaralı sayısı ise 20 bin 534 yükseldiğini söyledi.

5/5 - (6 Oy Verildi )

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu