Sosyal Yardımlar

Türkiye Aile Destek Programı Devam Ediyor Ne Demek?

Türkiye Aile Destek Programı Kaç Ay Veriliyor?

Türkiye Aile Destek Programı Devam Ediyor Ne Demek?

Türkiye aile destek programı başvurusu yapmak isteyen kişiler e-Devlet hesabını ziyaret edebilir. Sadece kişiler kendi hesabı üzerinden bu başvuruyu gerçekleştirebilir. Aile destek programı 12 aylık süre boyunca her ay ihtiyaç sahibi kişilerin yararlanabilmesine olanak tanır. Muhtaç aileler desteğin devam etmesi ile istedikleri zaman e-Devlet üzerinden başvurularını yapabilir.

Türkiye Aile Destek Programı Devam Ediyor Ne Demek?
Türkiye Aile Destek Programı Devam Ediyor Ne Demek?

Türkiye Aile Destek Programı Kaç Ay Veriliyor?

Aile destek başvurusu yapacak kişiler düzenli olarak 12 ay boyunca gelir durumlarına göre destekten yararlanabilir. Destek alacak kişilerin kişi başına düşen aylık gelir sayısına göre alabileceği maddi yardımlar şu şekildedir;

  • 450 TL ve altında olan gelir durumunda 1250 TL destek alınabilir
  • 450-911,15 TL gelir durumuna sahip olanlar 1100 TL alır
  • 911.15-1370,30 TL aralığında gelire sahip kişiler 950 TL alır
  • 1372,30 TL-2835,60 TL gelir durumu olanlar aylık 850 TL alır

Türkiye Aile Destek Programı Her Ay mı Veriliyor?

Aile destek programı her ay verilmektedir. Bu sayede destekten yararlanacak kişiler düzenli bir şekilde gelir durumu iyileşene kadar bu destekten fayda sağlayabilir. Desteğin düzenli olarak verilmesi muhtaç ailelere oldukça faydalı olacaktır. Aile destek programının her ay alınabilmesi için bütün şartların düzenli şekilde taşınması lazımdır.

Türkiye Aile Destek Programı Ne Zaman Yatacak?

Aile destek başvurusu onaylanmasından sonraki ay yardımlar hesaba yatırılır. Yardım başvurusunun onaylanması kurumun yoğunluğuna göre değişebilir. Küçük ilçelerde bulunan kimseler daha hızlı sonuçlar alırken daha büyük şehirlerde yaşayan kişiler başvuru yoğunluğu sebebiyle daha uzun süre bekleyebilir.

5/5 - (12 Oy Verildi )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu